Detské oddelenie nemocnice v Považskej Bystrici
Detské oddelenie nemocnice v Považskej Bystrici
Detské lôžkové oddelenie existuje v meste Považská Bystrica už viac ako 60 rokov. Medicína prešla za ten čas dramatickým vývojom ale úloha liečiť a pomáhať chorým deťom zostala.

Ročne je vyšetrených lekármi okolo 2500 a hospitalizovaných 1200 detských pacientov. Na oddelení prijímame deti od novorodeneckého veku až do 19. roku života. Sú k nám odosielané z Považskej Bystrice, Púchova, Ilavy s presahom do okolitých okresov. Starostlivosť zabezpečuje zdravotnícky personál na čele s primárom MUDr. Steinerom.

Oddelenie pozostáva z troch častí, jednotky intenzívnej starostlivosti, časti pre väčšie deti a časti pre menšie deti. Poskytujeme starostlivosť deťom s ochoreniami všetkých orgánových systémov. Spolupracujeme s lekármi detských odborných ambulancií aj iných lôžkových oddelení nemocnice formou konziliárnych vyšetrení, event. prijatím dieťaťa na lôžko. Ak to vyžaduje zdravotný stav, formou prekladu je dieťa odovzdané špecializovanej pediatrickej klinike. Spolupracujeme s pracoviskami v celej Slovenskej republike.

V posledných rokoch prebehla rekonštrukcia veľkej časti priestorov. Boli komplexne zrenovované hygienické zariadenia, vybudovaná nadštandardná izba, jedálenský kútik, vymenené okná a postele. Hospitalizáciu sa snažíme malým pacientom spríjemniť návštevami zdravotných klaunov „Červený nos", televízormi na izbách a pre staršie deti je k dispozícii WiFi internet. Aj v budúcnosti chceme pokračovať v nastúpenej ceste, poskytovať najmodernejšiu zdravotnú starostlivosť v pediatrii, udržať si ľudský prístup a robiť aj niečo navyše pre okolitý región...
© 2017 Detské oddelenie nemocnice v Považskej Bystrici | Všetky práva vyhradené | tvorba web stránok INCUBEMEDIA